Eleganckie, uporządkowane, pełne pięknych, naturalnych materiałów – Volvo S90 to luksusowy sedan inny niż wszystkie. Emanujące spokojem, pełne intuicyjnych rozwiązań technologicznych i naturalnego światła wnętrze S90 to Twój bezpieczny azyl. Taki jest nowoczesny, luksusowy sedan- tak informuje producent.

Tym co najbardziej zachwyciło nas w Volvo S90, jest jego wnętrze. Wykonane z najwyższą dbałością o detale, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów.

Nie ma tutaj imitacji drewna czy metalu – wszystkie elementy są naturalne, dając poczucie luksusu.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej:

Volvo S90 to pierwszy model marki Volvo montowany w fabryce w Chinach, jednak precyzja wykonania auta jest tak doskonała, że nawet najczulsze oko nie zweryfikuje kraju produkcji. Volvo to światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa, a model S90 jest tego znakomitym przykładem.

Auto wykrywa na drodze nie tylko pieszych i rowerzystów, ale także jako pierwszy samochód na świecie także i duże zwierzęta. Volvo S90 w momencie wykrycia ryzyka zderzenia ostrzeże kierowcę, ale również w przypadku braku jego reakcji samo podejmie działanie i awaryjnie zahamuje. System City Safety działa również po zmroku. Samochód posiada również układ pozwalający uniknąć niekontrolowanego zjechania z drogi.

Działa to sprawnie podczas jazdy autostradą, gdyż asystent pasa ruchu nie wyłącza się przy wyższych prędkościach, a auto samodzielnie skręca, aby utrzymać się na pasie ruchu. System ten, Pilot Assist, samodzielnie utrzymuje również odległość od poprzedzającego pojazdu, co znacząco redukuje zmęczenie kierowcy w dłuższych trasach.

W mieście system będzie mniej przydatny, gdyż automatyczne skręcanie nie wiąże się z dostosowywaniem prędkości przez auto.

W S90 możemy wybrać silnik wysokoprężny (moce od 150 do 235 KM), benzynowy (od 190 do 310 KM) oraz hybrydę, która dzięki 390 KM pozwala przemieszczać się wyjątkowo sprawnie.

Spalanie: W silniku D4, czyli dieslu o mocy 190 koni, wynosi ok 7,5 litra. Niewiele więcej, bo 8,5 l/100 km pali mocniejszy diesel D5, który po opcjonalnej optymalizacji Polestar ma aż 240 KM. To w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na cztery koła potrafi rozpędzić auto od zera do setki w czasie krótszym niż 7 sekund.

Samochód wyposażony jest m.in w:

  • CITY SAFETY – Układ wspomagania hamowania dla róznicy predkosci pomiedzy pojazdami siegajacej 50 km/h
  • Drive Mode – regulacje trybów jazdy: Comfort, Eco, Dynamic, Indyvidual,
  • Aktywne światła  drogowe Full LED z technologia Active High Beam,
  • Lane Keeping Aid (LKA) – układ utrzymania pasa ruchu,
  • Active Cruise Control – aktywny tempomat.

Teraz HIT, wyjątkowa limuzyna Volvo S90 D4 Momentum PRO za 699 zł miesięcznie 

 

 

You may also like