Wiadomości

Skup auta. Zalety tego rozwiązania dla sprzedających używane auta.

Szybko sprzedać, nie musi oznaczać tanio. Jak sprzedać używane auto sprawnie, szybko ale i za satysfakcjonującą kwotę. Komisy samochodowe oferują szybki zakup, jednakże wyraźnie poniżej wartości rynkowej. Można zostawić też samochód u dealera do rozliczenia, w celu wymiany, przy zakupie nowego. Wówczas przy odsprzedaży auta i wymiany na nowy, możemy porozumieć się z dealerem na atrakcyjny rabat, który zrekompensuje niższą cenę odsprzedaży auta. Samodzielna wycena auta przez właściciela, często kończy się podaniem zbyt zaporowej ceny a tym samym mniejszym zainteresowaniem. Po pewnym czasie zmuszeni są obniżyć cenę i aby szybko sprzedaż często skrajnie schodzą z ceny, aby mieć gotówkę w kieszeni, tym samym tracąc na samej sprzedaży. Zdarza się, że właściciele nie podchodzą rozważnie do wyceny swojego auta. Wycena to dopiero początek drogi do sprzedaży auta, ponieważ pojazd należy wyczyścić, przygotować oraz przygotować odpowiednie, przyciągające ogłoszenie. Przy samodzielnej sprzedaży na własną rękę, należy liczyć się z poświęceniem czasu na pseudo handlarzy czy potencjalnych zainteresowanych, którzy w każdej chwili mogą zrezygnować z zakupu.

Sprzedając auto obecny właściciel może się tym zająć samodzielnie, może również oddać do komisu oraz może również zainteresować się rozwiązaniem pośrednim, jakim jest skup aut. Takie rozwiązanie wygodne jest w momencie, kiedy właściciel nie ma czasu na samodzielną sprzedaż, wystawianie ogłoszeń, ciągłe negocjacje z potencjalnymi zainteresowanymi kupnem czy również oddanie do komisu w celu wyceny. Po prostu chce sprzedaż auto korzystnie ale i szybko. Chcemy przybliżyć ten rodzaj usługi, który wielu kojarzy się ze skupem wraku, aut powypadkowych, które skupowane są na części. Skup aut zajmuje się zakupem aut w każdym stanie.

Skup samochodów kupując auto używane, zakupuje auto od jednego kierowcy w celu droższej sprzedaży tego auta. W pierwszej kolejności więc dokonuje się wyceny pojazdu, podczas której analizuje się stan techniczny pojazdu, rok produkcji, model, markę, wyposażenie, stan wizualny, lakier, historię serwisowania oraz przebieg. Najlepiej wyceniane są auta o niskim, ale oczywiście o wiarygodnym przebiegu.

Po negocjacjach kupującego ze sprzedającym, po ustaleniu konkretnej stawki, sporządza się umowę. Kupujący, po odebraniu auta od pierwotnego właściciela, dokonuje ponownej wyceny w oparciu o większą ilość kryteriów, dokładniejszą ocenę stanu technicznego. Ustalana jest wówczas ostateczna, nieznacznie wyższa cena. Skup aut nie zaproponuje więc właścicielowi 100% ceny rynkowej, gdyż musi na tym zyskać, jednak kwota nadal będzie dla pierwotnego właściciela atrakcyjna, a z pewnością bardziej atrakcyjna niż w komisie. Sama sprzedaż od skupu samochodów i płatność  odbywa się w ciągu kilku dni, więc jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie dla osób, które chcą zminimalizować wkład pracy w proces sprzedaży a przede wszystkim zaoszczędzić czas.

You may also like