Wiadomości

Policyjne Grupy SPEED na polskich drogach

Polska Policja ostrzega.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym z winy kierujących. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym- można przeczytać na stronie Policji. 

Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym, kryje się tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Od ponad roku – na terenie kraju – działają policyjne grupy SPEED, których zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W tych wyspecjalizowanych zespołach służbę pełnią najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego. Mają oni do dyspozycji najnowocześniejsze pojazdy wyposażone w wideorejestratory, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z wizualizacją.

W 2019 r. do polskiej policji trafiły m.in. 31 nieoznakowanych samochodów BMW.

Towarzyszyło im 51 oznakowanych BMW serii 3 Gran Turismo oraz nieoznakowane radiowozy Kia Stinger.

Od 2019 r. funkcjonariusze na trzy miesiące zatrzymali już ponad 26 tys. praw jazdy. Póki co to o połowę więcej niż w porównywalnym okresie 2018 r.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wspólnie z Policją, po raz kolejny włącza się firma Screen Network S.A, Na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych (od 13 do 17 sierpnia 2020 roku) emitować będzie spot przypominający kierującym o przestrzeganiu ograniczeń prędkości.

dane pochodzą z: Policja

You may also like