Emocje rajdowe przez chwilę były wstrzymane. Pandemia skutecznie unieruchomiła również eventy sportowe.

Jednak w ubiegły weekend świat motoryzacji odżył na nowo. Dźwięk startujących rajdówek, kibice na Oesach i strefa serwisowa fantastycznie przygotowana. Rajd Rzeszowski, to pierwszy polski rajd od czasu wprowadzenia pandemii. Wyjątkowe emocje, tysiące kibiców i rajdowa atmosfera odczuwalna w całym Rzeszowie.

Łącznie 76 załóg na listach zgłoszeń Rajdu Rzeszowskiego.

Impreza jest wliczana do czterech klasyfikacji; opublikowane listy dotyczą Rajdowego Trofeum Europy FIA ERT (16 zgłoszeń), Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ (16), Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (52 zgłoszenia) oraz MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (22 zgłoszenia, w tym 4 bez pomiaru czasu).  Piąta lista natomiast, obejmuje wszystkie trzy pierwsze konkurencje; na niej widnieją 54 załogi. Wśród nich są dwa zgłoszenia czeskie i jedno słowackie.

MARMA 29 z zaledwie 8 sekundową przewagą wygrali

Jari Huttunen/ Mikko Lukka, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji RSMP.

Drugie, Grzegorz Grzyb/ Michał Poradzisz

Na podium również znaleźli się Marcin Słobodzian/ Robert Hundla

Rajd dostarczył wielu emocji, zwłaszcza OS Lubenia, podczas którego załogi musiały zmierzyć się z trudnym przejazdem przez przepływającą rzeczkę, następnie podjazd na most, ostry podwójny skręt. Cały Rajd śledziły niezwykle szybkie drony z kamerami, które frunęły za startującymi rajdówkami.

Najwięcej zwycięstw w Rajdzie Rzeszowskim zapisał na swoim koncie Francuz Bryan Bouffier, który wygrywał w Rzeszowie już pięciokrotnie. Trzykrotnie w zawodach tryumfowali Grzegorz Grzyb oraz Kajetan Kajetanowicz. W 2001 roku na karty historii polskiego sportu samochodowego wpisały się też Magdalena Cieślik i Magda Lukas – pierwsza kobieca załoga, która zwyciężyła w ogólnopolskiej imprezie.

W sezonie 2020 kierowcy, piloci i ich zespoły będą wyjątkowo rywalizowali tylko w czterech rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trzy pierwsze zostaną rozegrane na Podkarpaciu (Rzeszów), Śląsku (Chorzów) i Dolnym Śląsku (Świdnica). Finałowa, czwarta runda to dobrze znany także naszym zawodnikom i kibicom Rajd Koszyc na Słowacji. Odcinki specjalne wszystkich rajdów mają asfaltową nawierzchnię. Cztery rajdy zostaną rozegrane w niecałe trzy miesiące, od 6 sierpnia do 18 października 2020 roku.

A już wkrótce 10-12 września kolejny Rajd- Rajd Śląska! Do zobaczenia na OS’ach!

 

 

 

 

 

You may also like