21 lipca 2020 roku w Kutnie odbyła się premiera nowego, wyjątkowego pojazdu, pierwszej serii samochodów elektrycznych produkcji FSO SYRENA.

Nowa stylistyka Vosco S106 EV2, która będzie już dostępna od tego roku, opracowana została przez projektanta Damiana Wolińskiego, jednego z laureatów konkursu zorganizowanego przez ElectroMobility Poland.

Fabryka Samochodów Osobowych SYRENA w Kutnie S.A. powstała, by zaprojektować oraz wprowadzić do małoseryjnej produkcji auta, nawiązujące swoją stylistyką do kultowych polskich marek: Syrena, Polonez, Nysa, Mikrus, Warszawa- można przeczytać na stronie producenta.

 

Podczas prezentacji prototypu samochodu elektrycznego, goście mieli możliwość skorzystania z przejazdu testowego

Parametry techniczne auta:

Moc nominalna kutnowskiego elektryka to 115 kW (ok.156 KM) z możliwością włączenia trybu sport – moc silnika 175 kW czyli niemal 240 KM. Pojemność akumulatorów to 31,5 kWh. Przy jeździe mieszanej pojazdy pokonują ponad 200 km na jednym ładowaniu.

Auta są testowane zarówno na torze testowym jak i w normalnym ruchu ulicznym, pojazdy Vosco S106 EV przechodzą wszelkie niezbędne testy, aby można było ubiegać się o wydanie świadectwa homologacji. Konstruktorzy z FSO Syrena przecierają szlaki, ponieważ kwestia uzyskania homologacji dla auta elektrycznego jest zagadnieniem zupełnie nowym na polskim rynku.

Jednak do końca roku, producent planuje uzyskanie świadectwa homologacji dla pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Natomiast w przyszłym roku, planowane jest rozpoczęcie produkcji seryjnej.

Spółka obecnie koncentruje się nad udoskonalaniem technologii produkcji pojazdu oraz budowy stanowisk do szybkiego i powtarzalnego montażu.

szczegóły >>

 

You may also like