MotorSport

Najbezpieczniejszy Młody Kierowca Nowa – konkurs wystartował

Ruszyła akcja konkursowa, zorganizowana już po raz trzeci.

Polski Związek Motorowy, wraz z partnerami, zorganizował konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”. Akcja ma promować bezpieczną jazdę, wiedzę z zakresu ruchu drogowego.

Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W konkursie może wziąć udział każdy kierowca w wieku 18-26 lat. Wystarczy do 21 sierpnia 2020 r. wejść na stronę: www.najbezpieczniejszymlodykierowca.pl, zapoznać się z regulaminem i rozwiązać test składający się z 30 pytań wielokrotnego wyboru.

Pytania obejmują następujące zagadnienia:

przepisy ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna, największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ekojazda, zachowanie w sytuacjach krytycznych. Do dalszych eliminacji wyłonionych zostanie 30 osób, które prawidłowo odpowiedziały na największą liczbę pytań w najkrótszym czasie. Półfinał konkursu – test z umiejętności praktycznych, odbędzie się 30 sierpnia 2020 r. na Torze Poznań.

Dwa początkowe etapy konkursu pozwolą na wyłonienie 3 krajowych zwycięzców, natomiast finał pn. „FIA Region I International Best Young Driver”, będzie miał już rangę europejską. W tym roku zostanie zorganizowany w Polsce, 17 października 2020 r., na terenie Toru Modlin.

Sprawdź szczegóły >> 

You may also like